Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | ECW-F(D) |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage Rating – AC | – |
| Voltage Rating – DC | 450V |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.496″ L x 0.177″ W (12.60mm x 4.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.547″ (13.90mm) |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.295″ (7.50mm) |
| Applications | EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Ratings | – |
| Features | – |
| Base Product Number | ECW-FD |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.