Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | METZ CONNECT USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Type | Plug |
| Cable Type | Round Cable, Solid or Stranded Wires |
| Number of Positions/Contacts | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| Features | Angled – 90°, Housing, Locking Hook, Strain Relief |
| Shielding | Shielded |
| Ratings | Cat6a |
| Ingress Protection | IP20 |
| Termination | IDC |
| Length | 1.960″ (49.78mm) |
| Color | Black |
| Wire Gauge | 22-27 AWG |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | – |
| Contact Material | Tin Bronze |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Voltage Rating | 50V |
| Housing Material | Zinc Die Cast |
| Shield Material | – |
| Base Product Number | 130E40504 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.