Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmüller |
| Series | Omnimate LSF-SMD |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 8 |
| Pitch | 0.197″ (5.00mm) |
| Mating Orientation | 45° (135°) Angle with Board |
| Current | 12 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 14-28 AWG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Wire Termination | Screwless – Leg Spring, Push-In Spring |
| Features | Push Button Actuated |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Contact Material – Plating | Copper Alloy |
| Clamp Material – Plating | – |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.