Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Würth Elektronik |
| Series | WR-TBL Series 2566 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 8 |
| Pitch | 0.400″ (10.16mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 58 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 6-20 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screw – Rising Cage Clamp |
| Features | – |
| Color | Gray |
| Operating Temperature | – |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Contact Material – Plating | Steel – Zinc Plated |
| Clamp Material – Plating | Copper Alloy |
| Screw Material – Plating | Zinc Plated |
| Torque – Screw | 1.8 Nm (15.9 Lb-In) |
| Screw Thread | M4 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.