Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | WAGO Corporation |
| Series | 804 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 2 |
| Pitch | 0.197″ (5.00mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 10 A |
| Voltage | 300 V |
| Wire Gauge | 12-20 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screwless – Push Button Clamp |
| Features | Push Button Actuated |
| Color | Gray |
| Operating Temperature | -60°C ~ 105°C |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Contact Material – Plating | Electrolytic Copper – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | Steel – Nickel Plated |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.