Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Anytek |
| Series | NZ |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Number of Levels | 1 |
| Positions Per Level | 2 |
| Pitch | 0.591″ (15.00mm) |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Current | 65 A |
| Voltage | 600 V |
| Wire Gauge | 6-16 AWG |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wire Termination | Screwless – Leg Spring, Push-In Spring |
| Features | Lever Actuated |
| Color | Green |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material – Plating | Copper – Tin Plated |
| Clamp Material – Plating | Steel, Stainless |
| Screw Material – Plating | – |
| Torque – Screw | – |
| Screw Thread | – |
| Base Product Number | NZ |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.