Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Channels per IC | 1 – Single |
| Voltage – Output | 0.5V ~ 4.5V |
| Current – Output | 3A |
| Voltage – Input | 1.65V ~ 5.5V |
| Regulator Type | Positive Adjustable |
| Contents | Partially Populated Board(s) |
| Utilized IC / Part | MIC69303RT |
| Note | – |
| Base Product Number | MIC69303 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.