Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down with LDO |
| Outputs and Type | 5 Non-Isolated Outputs |
| Power – Output | – |
| Voltage – Output | 1.2V, 1.8V, 2.5V, 3.3V, 5V |
| Current – Output | 4A, 4A, 1.2A, 1.2A, 200mA |
| Voltage – Input | 4.5V ~ 15V |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency – Switching | 650kHz |
| Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | ADP5052 |
| Note | – |
| Base Product Number | ADP5052 |









Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.