Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | DFRobot |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type | 1 Non-Isolated Output |
| Power – Output | 60W |
| Voltage – Output | 0.6V ~ 5.1V |
| Current – Output | 18A |
| Voltage – Input | 9V ~ 15V |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency – Switching | – |
| Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | NAE12S20 |
| Note | – |









Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.